fbpx

לפני לקיחת משכנתא? קבלו שלושה טיפים בלקיחת משכנתא שישפרו את מעמדכם מול הבנקים

היום יותר ויותר משפחות מתחילות להבין – לקיחת משכנתא ללא ניהול סיכונים וללא התאמה לצרכים האישיים והכלכליים שלהן = הפסדים במקרה הטוב של עשרות אלפי שקלים ובמקרה הרע, להיכנס לסחרור כלכלי ולשלם עד מאות אלפי שקלים מיותרים שהיו נמנעים מהם לו רק הבינו שמשכנתא ניתנת לתכנון ושינוי.
לשם כך החלטנו לתת לכם שלושה טיפים בלקיחת משכנתא שיעזרו לכם לבצע את תהליך לקיחת המשכנתא בצורה קצת יותר טובה. נתחיל?

רוב רוכשי הדירות מתייחסים למשכנתא כמוצר מוגמר שנקבע מראש ואין להם יכולת לשנות כלום בתנאי ההלוואה למעט היתכנות היכולת להתווכח על הריביות, ככה הורגלו אבותינו, ככה אנחנו הורגלנו. אבל האם באמת לא ניתן לעשות כלום? האם באמת כל משכנתא “דינה ידוע מראש”?

טיפ ראשון 

הבנק הוא לא מלכ”ר (מוסד ללא כוונת רווח) ובטח שלא “חבר” שלכם. להבדיל מחבר שמלווה לכם כסף ואומר לכם “תחזירו שיהיה לכם”, הבנק קובע אתכם מראש מה תחזירו, מתי תחזירו וכמה תחזירו על הכסף שנתן לכם וסטייה בהחלטות אלו עלולה לגרור אחריה קנסות, עיקולים ובמקרה הגרוע גם ייקח לכם את הבית. ולכן, סופר חשוב לבצע “מכרז” בין כל הבנקים ולהבין איפה ניתן יהיה לקבל את התנאים הכי טובים עבורכם.
זיכרו – כמו שלבנק אין סנטימנטים אליכם, כך גם לכם, אסור שיהיו סנטימנטים לבנק. גם אם הבנקאי/ת ממש אבל ממש נחמדים אליכם ואתם מכירים אותם שנים, הם עדיין גוף שמוכר לכם כסף בתמורה להרבה כסף שאותו תצטרכו להחזיר.

טיפ שני

העולם שטוח, מידע נמצא בכל מקום בכמויות אין סופיות. אבל כמו שאתם בטח יודעים, מידע הוא לא בהכרח ידע. ומה זה אומר בעצם? אתם יכולים למצוא היום אצל “דוקטור גוגל” מידע בשפע, רק תקישו את המילה משכנתא והופ עולם חדש נגלה לפניכם. הבעיה של רוב האנשים היא שמספיק להם לקרוא מושג כזה או אחר או אפילו להתייעץ ברשת לגבי הצעה שקיבלו מהבנק והנה הם מוכנים לחתום על המשכנתא לשלושים השנים הבאות. אבל מי מהם באמת פיתח ידע בנושא והשכיל לסנן מידע לא רלוונטי למשפחתו? במשכנתא, כמו בחיים, לכל משפחה יש את הסיפור שלה ולכן, חשוב לקבל מידע בכל נושא שעליו נחקור, אבל יותר חשוב, להפיק מהמידע ידע שיעזור לכם בהתנהלות מול הבנקים. וגם אז, בטוח שלבנקאי שעובד בתחום יש יותר ידע מכם בנושא כשם שאתם מוקדי ידע בתחומכם.
ולכן, פנייה ליועץ משכנתאות – שזאת העבודה שלו, תתרום לכם רבות לקבלת משכנתא מותאמת אישית עבורכם על כל המשתמע מכך.

טיפ שלישי

סבלנות זה שם המשחק. תהליך לקיחת משכנתא הוא תהליך מורכב ומסועף עם ממשקים של הרבה מאוד גורמים שלרוב שיתוף הפעולה בניהם הוא מקרי בהחלט. רוב האנשים מתייאשים באמצע התהליך ולוקחים הצעה מבנק מסויים. עם ההצעה הזאת, ניגשים לבנק מתחרה שמשפר/מרע את התנאים ואז בוחרים באפשרות שהכי טובה מבין השתיים. לרוב הם לא יודעים שיש אפשרויות אחרות שישפרו באופן דרמטי את תנאי ההלוואה שלהם.
אין אחד שלא שמע את המושג – הזול בסוף יוצא יקר. כאן המושג הזה מקבל משמעות חזקה ביותר כיוון שרוב האנשים שרוצים “לחסוך” את העלות של שכירת איש מקצוע שילווה אתכם בתהליך, יישלמו בסוף עשרות ואף מאות אלפי שקים לאורך חיי המשכנתא שלהם.

מקווים שבאמצעות שלושת הטיפים בלקיחת משכנתא שהצגנו בפניכם יעזרו לכם ולו במעט לתכנן את המשכנתא שלכם קצת יותר טוב.
אם עדיין אתם מרגישים קצת “אבודים”, תוכלו לפנות אלינו ונשמח לסייע לכם בתהליך המשמעותי בחייכם.

צריכים משכנתא חדשה?
רוצים שנבדוק לכם את המשכנתא הקיימת ללא עלות?

צרו קשר עוד היום 📲  050-4712336 ותתחילו לחסוך!

מאור מלכה – יועץ משכנתאות פרטי
מנהל עסקים BA | ייעוץ ופיתוח ארגוני MA

חבר התאחדות יועצי המשכנתאות בישראל

דברו איתנו בוואטסאפ

עקבו אחרי התכנים שלנו בפייסבוק 

 

נגישות